W dniach 24-25 lutego 2024 roku w Poznaniu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. Na starcie zawodów stanęło ponad 2000 zawodników z całej Polski, w tym dwie studentki APwSz.

Studentki drugiego roku kierunku Nauka o Policji wystartowały w następujących kategoriach: post. Beata Opęchowska w kategorii białych pasów do 66,5 kg, natomiast post. Jessica Dziedzic w kategorii purpurowych pasów do 71,5 kg.

Kategoria białych pasów jest kategorią amatorską i nie mogą w niej startować zawodnicy Judo, Jiu-Jitsu, Zapasów, Sambo posiadający jakiekolwiek doświadczenie w tych sportach. Z kolei zawodnicy posiadający brązowe i czarne pasy w dyscyplinach chwytanych (Judo, Jiu-Jitsu, Sambo, Zapasy) muszą startować w kategorii co najmniej purpurowych pasów.

Post. Beata Opęchowska po zaciętych walkach dotarła do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość swojej rywalki, natomiast post. Jessica Dziedzic wywalczyła drugie miejsce, zdobywając tym samym wicemistrzostwo Polski.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

Tekst: Jessica Dziedzic NOP APwSz/DKS APwSz
Foto: Jessica Dziedzic NOP APwSz