W Akademii Policji w Szczytnie odbywają się cyklicznie różnego rodzaju  szkolenia. W tym tygodniu policjanci polskiej Policji uczestniczyli w kursie specjalistycznym w zakresie wykorzystania symulatora kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

W dniach 26 – 28 lutego po raz pierwszy w 2024 roku w Akademii Policji w Szczytnie funkcjonariusze polskiej Policji szkolili się w ramach kursu specjalistycznego w zakresie wykorzystania symulatora kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Szkolenie to miało na celu podniesienie wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy w zakresie bezpiecznego korzystania z pojazdów uprzywilejowanych podczas pełnienia służby. W trakcie trzech dni szkoleniowych policjanci ćwiczyli różne scenariusze z zakresu taktyki i techniki kierowania pojazdem w ruchu drogowym przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii jakim jest symulator. Wirtualna rzeczywistość pozwala na przećwiczenie takich sytuacji drogowych, których nie mamy możliwości zrealizować w rzeczywistych warunkach drogowych. W trakcie kursu uczestnicy doskonalili również umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń drogowych oraz postępowania na miejscu zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze realizowali swoje umiejętności pod czujnym okiem nadkom. dr. Andrzeja Pogorzelskiego i kom. Sławomira Fuksa - wykładowców Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i nauk Prawnych APwSz.

Tekst: nadkom. dr Andrzej Pogorzelski ISP
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz