W czwartym dniu realizacji projektu  „Gra o karierę — Biura Karier dla Ciebie”, działające w Akademii Policji w Szczytnie Biuro Karier zorganizowało warsztaty dotyczące umiejętności negocjacyjnych i komunikacyjnych, które to przymioty mogą być wykorzystywane podczas rozmów  naszych absolwentów z potencjalnymi pracodawcami. Wydarzenie miało miejsce 14 marca br. na terenie naszej Uczelni.

Nadkom. Agnieszka Zawada i kom. Magdalena Figat (reprezentujące Instytut Nauk Społecznych WBiNP) podczas spotkania ze studentami wcieliły się w rolę potencjalnych pracodawców, do których na targach pracy przychodzą porozmawiać osoby szukające zatrudnienia lub chcące zmienić pracę. Rozmowy zostały nagrane a następnie omówione ze studentami.

Nauczeni doświadczeniem sprzed chwili, wyposażeni w cenne wskazówki prowadzących  studenci ponownie przystąpili do rozmów z potencjalnym pracodawcą, ponownie zostali nagrani i ponownie ich utrwalona aktywność komunikacyjna i negocjacyjna zostały omówione.

Jak na dłoni widać było pewien postęp w kwestii komunikacji werbalnej i pozawerbalnej. Dostrzegli go również sami studenci.

Kropką nad „i” przedsięwzięcia było wręczenie studentom zaświadczeń uczestnictwa w warsztatach.

Tekst:  mł. insp. dr Marzena Przetak
foto: Agnieszka Kamińska DKS