Przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie wzięli udział w XIII Młodzieżowych Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Ostrołęce. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne, a nasi przedstawiciele chętnie przybliżyli zainteresowanym ofertę edukacyjną naszej Uczelni.

Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj (20.03.2024 r.) o godz. 10.00 i trwało do 14.00. Celem wydarzenia było przybliżenie uczniom klas VIII szkół podstawowych wiedzy na temat szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce, ich kierunków kształcenia w najbliższym roku szkolnym, liczby planowanych oddziałów i zasad rekrutacji, a maturzystom oferty edukacyjnej szkół wyższych i policealnych, usług instytucji rynku pracy oraz oferty pracy.

W czasie trwania imprezy uczniowie mogli odwiedzić stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z przedstawicielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedź na pytania i wątpliwości. Ponadto swoje usługi z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawili instytucje zajmujące się problematyką młodzieży. Była także możliwość skorzystania z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.

Swoje stoisko na targach miała również nasza Uczelnia, która zapoznała osoby odwiedzające nasze stanowisko m.in. z ofertą edukacyjną, a także zasadami rekrutacji na studia. Przedstawiciele APwSz odpowiadali również na pytania dotyczące rekrutacji do Policji, omawiając jej poszczególne etapy.

Tego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją, aby zaprezentować młodym ludziom możliwe kierunki rozwoju zawodowego. Dlatego nasza Uczelnia chętnie bierze w nich udział.

Oprócz APwSz w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele instytucji oferujących usługi edukacyjne i doradcze, służby mundurowe, pracodawcy szukający pracowników oraz agencje  zatrudnienia.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto Ostrołęka i Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Filia w Ostrołęce.

Tekst: UM Ostrołęka/Moja Ostrołęka/DKS APwSz
Foto: Moja Ostrołęka/eostroleka.pl/Justyna Piaskiewicz DKS APwSz