W dniach od 4 do 5 kwietnia 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyło się seminarium naukowo-praktyczne pn. „XIV Panel Operacyjny” pod patronatem Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia. Przedsięwzięcie zostało  zorganizowane przez Instytut Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie oraz Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

Seminarium naukowo-praktyczne otworzyli p.o Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Monika Porwisz oraz w imieniu współorganizatora z-ca  Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji mł. insp. Monika Golik ­.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji oraz komend wojewódzkich zajmujący się problematyką obejmującą taktykę działań operacyjno-rozpoznawczych, a także przedstawiciele Prokuratur Regionalnych odpowiedzialni za nadzór nad czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi.

W seminarium brali udział także przedstawiciele przedsiębiorstwa współpracującego z Policją, którzy zaprezentowali nowe możliwości technicznego wsparcia pracy operacyjnej.

Głównym celem seminarium była m.in. prezentacja nowoczesnych programów i urządzeń wykorzystywanych do zwalczania przestępczości narkotykowej oraz prezentacja najnowszych osiągnieć w aspekcie prawnym i praktycznym szeroko rozumianej pracy operacyjnej.

Na zakończenie seminarium głos zabrał mł. insp. dr inż. Michał Bukowski – Dyrektor Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych, który w imieniu p.o Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Moniki Porwisz podziękował uczestnikom oraz prelegentom za udział w  przedsięwzięciu.

Tekst: podkom. dr Marcin Czosnek ISK APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz