W dniu 8 kwietnia 2024 r. w budynku Biblioteki Akademii Policji w Szczytnie odbyła się 4. edycja „Gali Środowiska Akademickiego”. Wydarzenie to miało na celu zacieśnienie współpracy między organami uczelni, studentami, samorządem studenckim a jednocześnie była to okazja, aby docenić wkład nauczycieli akademickich i pracowników naszej akademii w realizację procesu dydaktycznego, pracę na rzecz środowiska studenckiego oraz wyróżnienie studentów odznaczających się szczególnymi osiągnięciami na tle naukowym, sportowym oraz samorządowym.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Zarząd Samorządu Studenckiego Akademii Policji w Szczytnie, który zorganizował konkurs podzielony na dwa etapy. W marcu 2024 roku studenci Akademii Policji w Szczytnie mieli możliwość zgłaszania swoich kandydatów do statuetek wręczanych w trakcie „IV Gali Środowiska Akademickiego”. Na podstawie zgłoszonych kandydatur wyłoniono 37 nominowanych, na których studenci mogli oddać swoje głosy za pośrednictwem systemu Kampus w terminie od 27 marca do 4 kwietnia 2024 roku.

Wśród nominowanych znaleźli się:

„Studencki Sportowiec Roku”

sierż. Maciej Saciuk, sierż. Krystian Jarosławski, post. Jessica Dziedzic, post. Jakub Zwierzyk.

„Studencki Działacz Roku”

sierż. Dominik Smosarski, sierż. Damian Gładek, sierż. Rafał Górny, sierż. Katarzyna Król, sierż. Jakub Góral.

„Studencki Naukowiec Roku”

sierż. Łukasz Prokop, sierż. Katarzyna Król, sierż. Aleksandra Skiba-Bulak, post. Katarzyna Michalska, post. Paulina Zdanowska.

„Student Roku”

sierż. Damian Gładek, post. Martyna Kielar, sierż. Marcin Gromek, asp. Sylwia Woźniak

„Opiekun Koła Roku”

podisnp. dr inż. Jarosław Sikora, insp. dr hab. Aleksander Babiński, profesor APwSZ, kom. Rafał Meler, podinsp. Arkadiusz Błaszczuk.

„Mistrz Inspiracji”

nadinsp. w st. sp. dr Ferdynand Skiba, podinsp. Rafał Zawalniak, nadkom. Tomasz Kozon, kom. Sławomir Fuks, sierż. sztab. Dawid Żak.

„Promotor Roku”

nadinsp. w st. sp. dr Irena Doroszkiewicz, mł. insp. dr Anna K. Zubrzycka, mł. insp. dr Kornelia Stępień, mł. insp. w st. sp. dr hab. Agata Tyburska, nadkom. dr Marcin Nowak.

„Belfer Roku”

podinsp. Robert Ostaszewski, podinsp. Wojciech Bilewicz, kom. Karolina Sałkowska, kom. Magdalena Figat, Sławomir Sawicki.

Finałem przedsięwzięcia była uroczysta Gala z udziałem Kierownictwa Uczelni, w czasie której miało miejsce wręczenie nagród i podziękowań. „IV Galę Środowiska Akademickiego Akademii Policji w Szczytnie” zainaugurowała Pani mł. insp. dr Monika Porwisz– p.o. Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie, która przywitała przybyłych Gości oraz pogratulowała wszystkim nominowanym. Następnie głos zabrała Pani mł. insp. dr Agnieszka Choromańska – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz, która powiedziała, że wydarzenie to jest świętem społeczności akademickiej. Galę uświetniła obecność Pani Pauliny Mikuły, autorki językowego programu poradniczego „Mówiąc Inaczej”, prowadzącej działalność popularyzatorską z zakresu kultury języka polskiego. Po wykładzie Pani Pauliny Mikuły nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które w następujących kategoriach otrzymali:

„Opiekun Koła Roku” –  kom. Rafał Meler. „Promotor Roku” – nadinsp. w st. sp. dr Irena Doroszkiewicz. „Mistrz Inspiracji” – sierż. sztab. Dawid Żak. „Belfer Roku” – Sławomir Sawicki

Przyznano także nagrody studentom Akademii Policji w Szczytnie w kategoriach:

„Studencki Sportowiec Roku” – sierż. Maciej Saciuk – student 3. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”. „Studencki Działacz Roku” – sierż. Damian Gładek – student 4. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”. „Studencki Naukowiec Roku” – sierż. Katarzyna Król – studentka 4. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”. „Student Roku” – sierż. Marcin Gromek – student 4. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”.

W trakcie „IV Gali Środowiska Akademickiego Akademii Policji w Szczytnie” Zarząd Samorządu Studenckiego podziękował kierownictwu Uczelni oraz władzom WBiNP APwSz za wsparcie udzielone społeczności studenckiej oraz przychylność wobec studenckich inicjatyw. Pragniemy pogratulować wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz raz jeszcze podziękować Państwu za ogromny wkład w realizowaną przez Państwa pracę.

Tekst: st. post. Hubert Pawlewicz NOP
Foto: Agnieszka Kamińska DKS