Osoby W dniu 19 kwietnia 2024 r. zakończyła się XV edycja „Olimpiady Policyjnej” organizowanej przez Akademię Policji w Szczytnie, objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Laureat i finaliści otrzymali indeksy naszej Uczelni i zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany w Akademii Policji w Szczytnie bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. W tegorocznej edycji Olimpiady udział wzięło 95 uczestników z 33 szkół z całej Polski.

Finałowy dzień rozpoczął się od uroczystej inauguracji. Otwarcia uroczystości w imieniu p.o. Komendant-Rektor mł. insp. dr Moniki Porwisz dokonała Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska. Pani Dziekan przywitała Prodziekana Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszkę Sadło-Nowak, członków komisji oraz wszystkich uczestników, którzy będą starali się o indeksy na studia w Akademii Policji w Szczytnie. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas przygotowań wiedza, posłuży jako wstęp do rozpoczęcia studiów na naszej Uczelni.

„Olimpiada Policyjna” organizowana już po raz piętnasty jest przede wszystkim szansą dla młodzieży, która wykazuje szczególne zainteresowanie bezpieczeństwem oraz rolą i zadaniami Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Co roku nagrodą dla najlepszych są indeksy na studia, zatem piętnaścioro z wybranych będzie zwolnionych z postępowania rekrutacyjnego na wybranym kierunku studiów i stanie się studentami naszej Uczelni.

Następnie uczestników zapoznano z zasadami organizacyjnymi i sposobie przeprowadzenia poszczególnych konkurencji oraz rozlosowano numery startowe. Ostatni etap Olimpiady rozpoczął się od zmagań sportowych oraz egzaminu ustnego.

Na uroczystym zakończeniu przedstawiono wyniki III etapu oraz wręczono nagrody rzeczowe i indeksy laureatowi oraz 14 finalistom. Poza tym wszyscy uczestnicy finałowego etapu otrzymali upominki. Tegorocznym zwycięzcą XV edycji Olimpiady o nazwie „Olimpiada Policyjna” został Pan Adrian Długosz z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

tekst: Iza Budny WBiNP
foto: Jacek Konieczny DKS