Policjanci W okresie od 7 do 19 kwietnia 2024 r. studenci kierunku „Nauka o Policji” Akademii Policji w Szczytnie – sierż. Rafał Górny, sierż. Maja Kotłowska, st. post. Wiktor Chmieliński i st. post Wojciech Romiński odbyli praktyki w Akademii Policji im. Ianu Cuza w Bukareszcie (Rumunia) w ramach mobilności programu Erasmus+.

Studenci otrzymali zaproszenie do udziału w międzynarodowym kursie, poświęconym zagadnieniom zarządzania w policji i ochrony granic. Oprócz studentów z Akademii Policji w Szczytnie w przedsięwzięciu wzięli udział studenci Akademii Policji z Oslo (Norwegia) oraz z Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie w Tallinie.

Podczas praktyki studenci odbyli kilka wizyt studyjnych, między innymi Komendzie Głównej Policji Granicznej, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Bukareszt-Otopeni i w Akademii Pożarniczej w Bukareszcie.

Praktyki w Akademii Policji im. Ianu Cuza w Bukareszcie pozwoliły uczestnikom na wymianę doświadczeń, porównanie rozwiązań stosowanych w poszczególnych Akademiach Policji oraz poszerzenie wiedzy. Uczestnicy poznali pragmatykę służby w innych państwach europejskich i nawiązali kontakty z policjantami zaprzyjaźnionych uczelni.

tekst i zdjęcia: Maja Kotłowska