Herb Polski

Członkowie Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa Mali mieli mozliwość wziąć udział w wykładzie otwartym pt. „Samobójstwo jako problem społeczny”, który wygłosił prof. zw. dr hab. dr h. c. Brunon Hołyst – pionier suicudologii w Polsce, prawnik oraz profesor nauk prawnych specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, a także wiktymologii.

Wykład odbył się 14 kwietnia 2024 r. w Auli Kongresowej w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach Konkursu Wiedzy z Suicydologii im. Prof. Brunona Hołysta organizowanego przez Koło Naukowe Suicydologii WPiA UWM.

Podczas prelekcji profesor B. Hołyst podzielił się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu suicydologii, poruszył m.in. zagadnienia związane z etiologią zachowań suicydalnych, statystyką występowania zjawiska w Polsce i na świecie oraz sposobami jego zapobiegania.

Studenckie Koło Kryminologiczne Causa Mali reprezentowali Amelia Kokocińska, Ignacy Więcławski, Julia Chełstowska, Nikola Kardel, Wiktoria Solik oraz Opiekun Naukowy Koła – dr Radosław Jasiński.

 

 

 Tekst i zdjęcia: J. Chełstowska
Sekretarz SKK Causa Mali