Podinsp. Maciej Sostek, starszy wykładowca Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej  Akademii Policji w Szczytnie, wziął udział w szkoleniu organizowanym przez Wydział Kryminalistyki oraz Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu w Splicie w Chorwacji w zakresie kryminalistycznych aspektów zwalczania terroryzmu.

W dniach od 13 do 17 maja br. w Chorwacji odbyło się szkolenie prowadzone przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w służbach zajmujących się zwalczaniem terroryzmem oraz międzynarodowych organizacjach bezpieczeństwa, a aktualnie pracowników Uniwersytetu - profesorów Josipa Kasuma oraz Tonciego Prodana.

Podczas zajęć  poruszano szereg aspektów związanych z zapobieganiem i zwalczaniem terroryzmu oraz prawidłowym zabezpieczeniem obiektów infrastruktury krytycznej, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo portów i infrastruktury morskiej.

Ponadto koordynator programu Erasmus+ Uniwersytetu w Splicie prof. Nevena Ailinović zaprezentowała działalność Uniwersytetu, przedstawiła programy studiów w zakresie Kryminalistyki oraz Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Tekst i foto: Maciej Sostek ISK APwSz