Członkowie Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa Mali APwSz wzięli udział, w jedynym takim w Polsce, Konwencie True Crime – Kryminalne Miasto, zorganizowanym w Poznaniu.

W ramach wydarzenia można było wysłuchać czym jest i do czego służy poligraf oraz czy można oszukać wariograf? – o tym wszystkim opowiedział specjalista z zakresu badań poligraficznych, Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Poligraferów, wykładowca UTH – Piotr Sukiennik.

Swoimi wieloletnimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu profilowania kryminalnego oraz rodzajów motywów i tworzenia portretów sprawców zabójstw, argumentowanych zdjęciami i konkretnymi sprawami, nad którymi mieli okazję pracować w niezwykle interesujący sposób opowiedzieli: Jan Gołębiowski – członek Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych, jeden z czołowych specjalistów w zakresie profilowania nieznanych sprawców i Łukasz Wroński – profiler, biegły sądowy, psycholog śledczy, wykładowca na wydziale prawa UG i UTH w Warszawie.

Na koniec Łukasz Cieśla – reporter Onetu, dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze – w formie wywiadu opowiedział głośną sprawę Jarosława Ziętary, dziennikarza, który zaginął w niezwykle mrocznych i tajemniczych okolicznościach. Studenckie Koło Kryminologiczne Akademii Policji w Szczytnie Causa Mali reprezentowali Nikola Kardel, Amelia Kokocińska i Ignacy Więcławski.

Zdjęcia i tekst: Ignacy Więcławski