Uroczystość 33. rocznicy powołania Straży Granicznej odbyła się 24 maja br. w siedzibie Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie. Akademię Policji w Szczytnie w imieniu Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Moniki Porwisz reprezentowała Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska.

Obchody swoją obecnością uświetnili parlamentarzyści Ziemi Koszalińskiej, Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych i Migracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych, duchowieństwa oraz instytucji, z którymi na co dzień współpracuje WSSG. Na akademii obecni również byli rektorzy, prorektorzy i pracownicy naukowi: Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Morskiej w Szczecinie, Akademii Pożarniczej, Akademii Policji w Szczytnie, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, Uniwersytetu Wrocławskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Gościliśmy także komendantów, dowódców oraz przedstawicieli jednostek organizacyjnych Policji, Wojska Polskiego, Służby Wywiadu Wojskowego, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej oraz Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej w Neustrelitz.

Z okazji Święta Straży Granicznej zostały przyznane wyróżnienia m. in. Prezydent RP za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego „SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI” uhonorował Rektora - Komendanta WSSG - gen. bryg. SG dr. Piotra Boćko.

Poniżej link do uroczystości:

Tekst i foto: Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie