W dniach 23-24 maja 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie gościliśmy przedstawicieli Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w ramach współpracy między Uczelniami oraz Kołami Naukowymi.

Członkowie KNPKiK UwB mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem pracowni dydaktycznych Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego. Kierownik Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej nadkom. dr Błażej Jewartowski oprowadził studentów po pracowni fałszerstw pieniędzy, pracowniach związanych ze zwalczeniem przestępczości samochodowej i narkotykowej oraz pracowni analizy kryminalnej, a także biologii kryminalistycznej PCAB.

Kolejnym punktem była wizyta na strzelnicy, na której odbył się pokaz broni wykorzystywanej w trakcie szkolenia Polskiej Policji. Zwiedzającym został zaprezentowany również symulator działań Policji
w sytuacjach kryzysowych.

W ramach podsumowania wizyty odbyło się spotkanie członków Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku wraz z opiekunem Koła prof. dr hab. Ewą Guzik-Makaruk oraz członkami Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa Mali wraz z opiekunami dr Radosławem Jasińskim oraz podinsp. Wojciechem Bilewiczem.

Zdjęcia: dr Radosław Jasiński
Tekst: J. Chełstowska,