Podczas obchodów Święta Uczelni, w 43. rocznicę śmierci Patrona Uniwersytetu, zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz nagrody Rektora UKSW za osiągnięcia naukowe. Podczas głównej uroczystości Święta Uczelni, Aulę Schumana na kampusie Wóycickiego wypełnili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, rektorzy warszawskich uczelni oraz  społeczność akademicka naszego Uniwersytetu: władze, wykładowcy akademiccy, pracownicy administracji, studenci i doktoranci. Wśród nich znalazła się także Dziekan Wydziału bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska.

W przemówieniu inaugurującym wydarzenie ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW nazwał obchody Święta Uczelni preludium do jubileuszu 25-lecia istnienia Uniwersytetu, przypominając, że w dniu uroczystości w sposób szczególny pamiętamy o Patronie Uczelni, naszych korzeniach i wartościach, które kształtują naszą wspólnotę akademicką, a także ludziach, którzy swoją pracą i poświęceniem przyczyniają się do dalszego rozwoju naszej Alma Mater. Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski podkreślił, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, po 25 latach istnienia zajmuje ważne miejsce wśród polskich i zagranicznych uczelni, zaś jego misja opiera się na profesjonalnym kształceniu młodych ludzi w duchu „prawdy, sprawiedliwości i solidarności”, kształceniu elit dla społeczeństwa, państwa i Kościoła.

Poniżej link do artykułu:

Tekst i foto: UKSW