Janusz Korczak twierdził, że dzieci uczą się tego, czego doświadczają.  Z okazji ich święta – Dnia Dziecka – słuchacze szkolenia oficerskiego i szkolenia zawodowego podstawowego Akademii Policji w Szczytnie przygotowali najmłodszym szereg niespodzianek, dając tym samym przykład, jak niewiele trzeba, żeby sprawić komuś radość.

28 maja 2024 r. słuchacze Akademii Policji w Szczytnie spędzili kilka godzin pełnych zabawy i radości z podopiecznymi Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Humanitarne „Dar serca” w Szczytnie. Czas spędzony w sali zabaw, pizza,  deser oraz paczki wypełnione słodyczami sprawiły, że z twarzy dzieci nie znikał uśmiech.

Nie zabrakło również elementu, który na stałe wpisał się przy  okazji organizacji takich przedsięwzięć –  zakupu sprzętu wspomagającego codzienne funkcjonowanie świetlicy, a tym samym również rozwoju naszych małych przyjaciół. Na ręce Pani Prezes Stowarzyszenia słuchacze przekazali m.in. zestawy sprzętu do gry w badmintona, piłkę nożną, piłkę siatkową, gry zręcznościowe, a także artykuły spożywcze.

Nie tylko dzieci, a także nasi słuchacze zostali tego dnia obdarowani. Piękne wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu, miłe słowa i cudowny występ jaki przygotowały dzieci zostaną z nimi na zawsze.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Tekst: Małgorzata Ciesielska-Kierownik DD APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz