W dniach 27-31 maja 2024 w ramach programu Erasmus + Akademia gościła przedstawicielkę Wyższej Szkoły Policji w Rydze z Łotwy. W trakcie mobilności stypendystka miała okazję do zapoznania się i wymiany doświadczeń w zakresie prowadzonych form edukacji dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi, metod rekrutacji na studia i szkolenia. Dodatkowo przedstawiono system rozwoju kariery policyjnej.

Wizytę rozpoczęło spotkanie z władzami Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie - mł. insp. dr Agnieszką Choromańską i mł. insp. dr Agnieszką Sadło-Nowak. W programie odbyto szereg spotkań ze specjalistami w zakresie organizacji procesu rekrutacyjnego oraz doboru treści w programach nauczania dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi. Dodatkowo przedstawicielka Wyższej Szkoły Policji w Rydze miała okazję do zapoznania się z wybraną infrastrukturą Akademii Policji w Szczytnie ze szczególnym uwzględnieniem Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji. Przedstawicielka z Łotwy zapoznała się również z ofertą wydawniczą periodyków Uczelni.

Akademia Policji w Szczytnie oraz Wyższa Szkoła Policji w Rydze podpisały umowę o współpracy w ramach programu Erasmus +, na podstawie której od lat realizowana jest wymiana kadry.

Tekst: Karolina Falarz Zds.IEiKM APwSz/DKS APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz