„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” To znany cytat Janusza Korczaka, który doskonale się sprawdził podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Urząd Miasta w Szczytnie z okazji Dnia Dziecka. O zapewnienie uśmiechu zadbali przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.

W sobotę obchodziliśmy Dzień Dziecka (01.06.2024 r.), który odbył się na Plaży Miejskiej w Szczytnie, gdzie podczas pikniku rodzinnego można było zobaczyć m.in. stoisko Akademii Policji w Szczytnie. Oprócz świetnej atmosfery Ci młodsi i starsi mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej na tę okazję makiecie Uczelni. Najmłodsi mogli pokolorować kolorowankę z motywami policyjnymi, a także wygrać bidon jeśli tylko zdołali odpowiedzieć na pytania policjanta i pracowników Działu Komunikacji Społecznej Akademii Policji w Szczytnie. Oprócz naszego stoiska dzieci korzystały ze stoiska funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, gdzie dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród najmłodszych, cieszyły się policyjne radiowozy oraz motocykl. Dziękujemy za wspólną zabawę i uśmiech na twarzy.

Tekst: DKS APwSz
Foto: Agnieszka Kamińska DKS APwSz