Herb Polski

2 czerwca br. w miejscowości Lemany odbyła się trzecia edycja Półmaratonu Po Kolei, czyli biegowego przedsięwzięcia organizowanego przez Powiat Szczycieński. Udział w wydarzeniu wziął funkcjonariusz Akademii Policji w Szczytnie – podinsp. Maciej Wojciechowski, który uplasował się na podium.

Półmaraton w Lemanach realizowany jest wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej zbudowanej na nasypie po dawnej linii kolejowej relacji Szczytno-Biskupiec. Uczestnicy mieli możliwość zweryfikować swoje siły na dystansie głównym oraz w biegu towarzyszącym na odcinku 5 kilometrów. Wśród licznej rzeszy biegaczy znalazł się przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie podinsp. Maciej Wojciechowski, który w biegu głównym na dystansie 21,097 km, w silnej stawce, zajął 2. miejsce open z czasem 1:17:55 oraz zwyciężył w klasyfikacji służb mundurowych.

Zawody to doskonała okazja do kreowania pozytywnego wizerunku naszej Uczelni i polskiej Policji oraz jednocześnie pokazywania młodemu pokoleniu jednej z dróg rozwoju kariery zawodowej w Policji, w której bez przeszkód można realizować swoje pasje.

Tekst: podinsp. Maciej Wojciechowski WZiT APwSz/sierż. Damian Gładek DKS APwSz
Zdjęcia: podinsp. Maciej Wojciechowski WZiT APwSz