Tegoroczny Dzień Dziecka trwał zdecydowanie dłużej — przekonali się o tym uczniowie szkół podstawowych z gminy Dźwierzuty podczas Międzyszkolnego Dnia Dziecka.

5 czerwca 2024 r. pracownicy Działu Komunikacji Społecznej Akademii Policji w Szczytnie skorzystali z zaproszenia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach — Pani Ewy Dolińskiej-Baczewskiej i wystawili stoisko promocyjne podczas Międzyszkolnego Dnia Dziecka w Dźwierzutach. Na tak licznej, kolorowej imprezie rekreakcyjno-sportowej, w której wzięło udział około 400 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dźwierzuty, nie zabrakło uwielbianych przez dzieci atrakcji edukacyjnych, sportowych oraz gastronomicznych - nielimitowanej waty cukrowej, popcornu, owoców oraz słodkich bułek. Dzieci z radością odpowiadały na zadane pytania dot. elementarnych zasad bezpieczeństwa w domu i poza nim, czy też zasad ruchu drogowego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz było kolejną okazją do współpracy z samorządem lokalnym.

Dziękujemy za zaproszenie oraz wspólną edukacyjną zabawę!

tekst: DKS APwSz
foto: DKS APwSz / GOK Dźwierzuty