Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Monika Porwisz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski podpisali porozumienie o współpracy między tymi instytucjami.

12 czerwca br. w naszej Uczelni podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Policji w Szczytnie a Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie dotyczące organizacji i realizacji szkoleń zawodowych podoficerskich i aspiranckich metodą hybrydową.

Porozumienie określa szczegółowy zakres i sposób działania przy wykonywaniu zadań związanych z realizacją szkoleń dla funkcjonariuszy garnizonu warmińsko-mazurskiego, w którym organizatorem i prowadzącym szkolenia jest Akademia Policji w Szczytnie przy wykorzystaniu zasobów logistycznych i potencjału kadrowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Dzisiejsze podpisanie dokumentu to podtrzymanie dobrych relacji i wzorowej współpracy między dwoma policyjnymi instytucjami. Przyczynia się ona do podnoszenia jakości szkolenia i doskonalenia zawodowego oraz rozwijania merytorycznych kontaktów pomiędzy APwSz a KWP w Olsztynie.

Tekst: DOSiDZ/DKS APwSz
Foto: Agnieszka Kamińska DKS APwSz