W dniach 12-13 kwietnia 2016 r. w szkoleniu obronnym organizowanym przez Komendę Główną Policji na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, w którym obok przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, wzięli udział pracownicy: Wydziału Administracji oraz Działu Ochrony Informacji Niejawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Szkoleniem tym objęto przedstawicieli komórek właściwych do spraw: sztabowych, zaopatrzenia i finansów, ochrony informacji niejawnych komend wojewódzkich oraz ośrodków szkolenia Policji

W ramach ww. szkolenia wykład dotyczący aspektów prawno-organizacyjnych przygotowań obronnych państwa oraz resortu spraw wewnętrznych i administracji wygłosił prof. dr hab. Bernard Wiśniewski z Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

WA/db