Herb Polski

Sceny  niczym z filmu rozegrały się na jednej z dróg wewnętrznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego.  Na szczęście karetka pogotowia nie była potrzebna, bo w rolę poszkodowanego wcielił się manekin, a całe zdarzenie to tylko część zajęć dla kursantów szkolenia podstawowego z zakresu ruchu drogowego.  

 

Policjanci podczas codziennej służby podejmują interwencje z różnych powodów – awantur domowych, popełnionych wykroczeń, przestępstw, zdarzeń drogowych. Program szkolenia podstawowego został tak skonstruowany, by funkcjonariusz zaraz po ukończeniu sześciomiesięcznego szkolenia mógł bez obaw rozpocząć odpowiedzialną służbę na rzecz obywateli.

Kolizje czy wypadki drogowe wymagają od funkcjonariuszy nie tylko posiadania specjalistycznej wiedzy, ale również niezbędnych umiejętności praktycznych. Te adepci sztuki policyjnej zdobywają podczas zajęć z ruchu drogowego. Wykładowcy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bardzo często pokazują młodszym kolegom, jak powinni zachować się na miejscu takich zdarzeń, co powinni zrobić, jak wypełnić dokumentację. Inscenizowanie wypadków  ma ich przyzwyczaić do sytuacji, z którymi już niedługo przyjdzie im się spotkać na drodze.

db