27 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom dwóch przedsięwzięć sportowych: Mistrzostw w Piłce Siatkowej Plażowej o Puchar Komendanta-Rektora APwSz oraz II Turnieju Szachowego o Puchar Komendanta-Rektora APwSz.

Wskazane wydarzenia odbyły się w dniach od 19 do 20 czerwca 2024 roku. Obie inicjatywy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów i słuchaczy Akademii Policji w Szczytnie. Uczestnicy mogli liczyć na wzmożony doping ze strony przybyłych na miejsce koleżanek i kolegów, co stanowiło dodatkową mobilizację do osiągnięcia upragnionego celu w postaci stanięcia na podium.

Mistrzostwo w siatkówce plażowej zdobyła drużyna reprezentująca kadrę Akademii Policji w Szczytnie w składzie: Aleksandra Lewicka, podkom. Piotr Storski i Arkadiusz Woźniak. Drugą lokatę zajęła drużyna słuchaczy szkolenia zawodowego oficerskiego (grupa 267) w składzie: mł. asp. Edyta Strzemińska, asp. szt. Artur Magnuszewski i mł. asp. Paweł Przybył. Na najniższym stopniu podium uplasowała się również drużyna grupy szkoleniowej 267 w składzie: asp. szt. Joanna Kudyba, asp. szt. Bartosz Pondo i mł. asp. Łukasz Matyśkiewicz.

Za przygotowanie i realizację zawodów odpowiedzialni byli nauczyciele akademiccy Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa
i Nauk Prawnych: podinsp. Rafał Zawalniak i podkom. Adam Artych.

Natomiast klasyfikacja końcowa turnieju szachowego prezentuje się następująco:

• I miejsce: asp. sztab. Karol Jankowski – słuchacz kompanii 267 szkolenia zawodowego oficerskiego;
  • II miejsce: post. Grzegorz Płowiec – słuchacz kompanii 143 szkolenia zawodowego podstawowego;
  • III miejsce: post. Jan Sienkiewicz – student kompanii NOP2023.

Zmagania uczestników sędziowali: sędzia główny – podkom. Adam Artych oraz sędziowie stolikowi – podinsp. Włodzimierz Sugier, nadkom. Marcin Bogdański oraz podkom. Wojciech Stępniak.

W imieniu Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów dokonał: nadkom. dr Adam Płaczek – Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.

Tekst: ZWF ISP WBiNP APwSz
Korekta: DKS APwSz
Foto: podkom. Wojciech Stępniak ZWF ISP WBiNP APwSz / Agnieszka Kamińska DKS APwSz