Ponad 20 osób rozpoczęło w Wyższej Szkole Policji naukę na studiach podyplomowych z zakresu wybranych aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnikami studiów to w szczególności osoby zawodowo zajmujący się m.in. inżynierią drogową, opiniowaniem szkód komunikacyjnych czy sporządzaniem ekspertyz.

15 kwietnia 2016 r. w Sali Senackiej WSPol miał miejsce wykład inaugurujący studia podyplomowe z zakresu wybranych aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowane przez Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  W wykładzie rozpoczynającym dany kierunek studiów oprócz słuchaczy uczestniczyli: Pan insp. Krzysztof Baran – Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Pan dr Piotr Łuka – Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego IBiPP WBW WSPol oraz nauczyciele akademiccy z zespołu ruchu drogowego.

Studia podyplomowe z zakresu wybranych aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowane są do osób zawodowo zajmujących się tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, inżynierii drogowej, opiniowaniem szkód komunikacyjnych, sporządzaniem opinii, ocen i ekspertyz technicznych dotyczących techniki samochodowej i zagrożeń w ruchu drogowym, a także rekonstrukcją przebiegu i okoliczności zdarzeń drogowych.

kn/db