Policjant

8 września 2024 r. plaża miejska w Szczytnie zapełniła się setkami uczestników kolejnej, 6. już edycji biegu charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – Biegu o Buzdygan Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. Dzięki dużemu zainteresowaniu do potrzebujących trafi ponad 57 tysięcy złotych.

1270 – dokładnie tyle osób skorzystało z rejestracji internetowej i zapisało się do kolejnej edycji Biegu o Buzdygan Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. Wydarzenie charytatywne organizowane przez szczycieńską Uczelnię z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i osób z różnych zakątków Polski i zagranicy. Coraz więcej osób – co bardzo nas cieszy – chce pomagać, a przy okazji zadbać o własne zdrowie poprzez uprawianie aktywności fizycznej.

Bieg główny

Oficjalnego otwarcia Biegu dokonała insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie, która przywitała wszystkich uczestników. Następnie zawodnicy Biegu uczestniczyli w odprawie technicznej oraz rozgrzewce. Punktualnie o godz. 11:00, bezpośrednio przed startem, zgromadzeni na plaży miejskiej w Szczytnie minutą ciszy oddali hołd funkcjonariuszom Policji poległym na służbie.

Po sygnale do startu, „rywalizacja” rozpoczęła się na dobre. Trasa biegu licząca blisko 5 km przebiegała malowniczą ścieżką wokół jeziora Domowego Dużego. Krótki dystans pozwolił na udział zarówno doświadczonym biegaczom, jak i całym rodzinom z malutkimi dziećmi.

Jako pierwszy linię mety pokonał Rafał Smoliński z Klubu Sportowego Przaśnik Przasnysz. Po nim meldowali się kolejni zawodnicy, których na mecie witała insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor wraz z st. asp. Anną Pepłowską - p.o. Kanclerza APwSz. Jednym z zawodników biorących udział w Biegu była także Pani Komendant-Rektor, która po pokonaniu dystansu również gratulowała pozostałym biegaczom, wręczając medale.

Po dotarciu do mety ostatniego zawodnika odbyła się ceremonia wręczania statuetek za zajęcie miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach.

Na zakończenie Biegu głos zabrała insp. dr Agata Malasińska-Nagórny, która podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego Biegu: sponsorom – bez których nie udałoby się przygotować pakietów startowych i posiłku regeneracyjnego, uczestnikom – bez których nie udałoby się zebrać tak zawrotnej kwoty – 57 200zł, które trafią na konto Fundacji.

Symboliczny czek trafił do rąk Pani mł. insp. w st. spocz. Ireny Zając – Prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Bieg wirtualny

Oprócz biegu głównego uczestnicy, którzy fizycznie nie mogli pojawić się na trasie biegu w Szczytnie mogli zapisać się do biegu wirtualnego – pokonując własne trasy dowolną formą aktywności. Do rywalizacji, która ruszyła 1 sierpnia br. zapisało się 690 osób.

Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora

Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora Akademii Policji w  Szczytnie to wydarzenie sportowe, którego celem, prócz promowania aktywności fizycznej czy integracji środowiska policyjnego, jest zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wydarzenie organizowane jest przez szczycieńską Uczelnię od 2019 r. Przez 6 edycji Biegu, dzięki hojności uczestników, udało się zebrać blisko 200 tys. złotych.

Dzięki licznym sponsorom, całość opłat startowych przekazywana jest na konto Fundacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu Biegu –  sponsorom, partnerom, a przede wszystkim uczestnikom Biegu!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

tekst: kom. Daniel Bruski Rektorat APwSz / DKS APwSz
foto: Jacek Konieczny DKS APwSz