6 września 2024 r. mł. insp. dr Agnieszka Choromańska – Prorektor ds. rozwoju APwSz wraz z mł. insp. dr Agnieszką Sadło-Nowak – Dziekanem WBiNP APwSz oraz mł. insp. dr. Tomaszem Siemianowskim – Dyrektorem INS WBiNP APwSz – w imieniu Kierownictwa Uczelni wręczyła podziękowanie, skierowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, na ręce mł. insp. dr Marzeny Przetak.
Mł. insp. dr Marzena Przetak jest nauczycielem akademickim Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie, a jednocześnie koordynatorem Biura Karier naszej Uczelni. Z uwagi na pełnioną funkcję, Pani Inspektor jest zaangażowana w prace Komisji ds. Akademickich Biur Karier działającej przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Głównym zadaniem przedmiotowej komisji jest tworzenie warunków ułatwiających studentom wkroczenie na rynek pracy oraz aktywne wspieranie działalności Akademickich Biur Karier. Wchodzące w struktury uczelni biura karier stale przyczyniają się do podnoszenia kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych młodych osób stojących przed wyborem swojej przyszłej ścieżki rozwoju.
W sierpniu bieżącego roku prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk – Przewodniczący KRASP skierował do Komendanta-Rektora APwSz pismo z gratulacjami i podziękowaniami dla mł. insp. dr Marzeny Przetak, wskazując, że dzięki jej fachowej wiedzy, sumienności oraz osobistemu zaangażowaniu zostały wydatnie poszerzone ramy współpracy pomiędzy zrzeszonymi z KRASP uczelniami a pracodawcami, co przyczyniło się do stworzenia optymalnych warunków rozwoju nowoczesnego dialogu z gospodarką.
Biuro Karier Akademii Policji w Szczytnie aktywnie zaangażowało się w ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP pn. „Gra o Karierę”, w ramach którego odbyły się liczne przedsięwzięcia cieszące się ogromnym zainteresowaniem uczestników, w tym m.in. wydarzenie pn. „O karierze przy kawie” z udziałem insp. w st. sp. prof. dr. hab. Wiesława Pływaczewskiego – Komendanta-Rektora WSPol na przestrzeni lat 1999-2003, warsztaty z autoprezentacji, a także szkolenie z redagowania CV i listów motywacyjnych w języku polskim i angielskim.
Tekst: DKS APwSz
Foto: Agnieszka Kamińska DKS APwSz