Słuchacze, studenci oraz kadra Akademii Policji w Szczytnie wzięli udział w V Wielbarskim Biegu Leśnym – wydarzeniu sportowym, z którego całkowity dochód z opłat startowych trafił do Oliwki ze Szczytna, której rodzice każdego dnia dzielnie walczą o życie i zdrowie córki.

V Wielbarski Bieg Leśny, którego organizatorem było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej, odbył się w celu zebrania środków na leczenie i rehabilitację Oliwki Kuligowskiej, 2-letniej dziewczynki ze Szczytna. Opłaty startowe, które wnieśli zawodnicy wydarzenia, pozwolą na finansowanie m.in. nierefundowanej terapii komórkami macierzystymi oraz wielokierunkową rehabilitację.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, również wśród słuchaczy, studentów oraz kadry Akademii Policji w Szczytnie. Blisko 40-osobowa reprezentacja naszej Uczelni pokonała trasę wokół pięknego jeziora Głęboczek. Warto dodać, iż nasz czołowy sportowiec mł. insp. Maciej Wojciechowski po raz kolejny stanął na podium - tym razem na drugim miejscu. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w szczytnym celu.

Czym byłoby życie bez nadziei? Iskrą odrywającą się od rozpalonego węgla i gasnącą natychmiast - mawiał Friedrich Hölderlin. Społeczność akademicka naszej Uczelni niejednokrotnie udowodniła jednak, że potrafi wzniecić iskierkę rozpalającą płomień nadziei na lepsze jutro tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Gratulujemy organizatorom profesjonalnie zorganizowanego wydarzenia. Dziękujemy Państwu i wszystkim uczestnikom za Wasze ogromne, przepełnione dobrocią serca!

Tekst: podinsp. Małgorzata Ciesielska DD APwSz
Korekta: SKS APwSz