Herb Polski

Program "Przyszłość a Ty" to trzeci etap programu "Profilaktyka a Ty", który w latach 2006 - 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu "Razem bezpieczniej"), MEN (w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła"), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.

Młodzież jest mądrym i kreatywnym partnerem dorosłych w profilaktyce!

Dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli w skuteczność metody twórczej profilatyki rówieśniczej i z pełnym zrozumieniem oraz przyzwoitością (mimo wszystko) wspierali budowanie naszej Społeczności!

Porozmawiaj o programie PaT z pokoleniem Alfa!

Grzegorz Jach – autor programu


Działania programu PaT prowadzone są w obszarze rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka, który koordynuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na podstawie uchwały nr 172 Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2022 r. (M.P. poz. 867) od 2022 r. (...) na lata 2022-2024.

Mówiąc lub pisząc o programie najczęściej używamy skrótu PaT od którego powstało kilka nazw własnych. Wszelkie działania ukierunkowane są na budowanie Społeczności PaT.

Głównym adresatem naszych działań jest MŁODZIEŻ w wieku szkolnym, ale także studenci i rodzice. Wspiera nas wiele instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych.

Działaniami programu w skali kraju koordynuje SEKRETARIAT PaT, który mieści się w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Więcej informacji znajduje się na stronie - https://policja.pl/pol/dzialania-policji/przyszlosc-a-ty