20 października 2024 r. odbyła się 6. edycja Mistrzostw Szczytna w Biegu 12-godzinnym. Rywalizacja toczyła się wokół Jeziora Domowego Dużego, a dobrowolne wpłaty uczestników wydarzenia wesprą Grzegorza Przybyłowskiego walczącego z ciężką chorobą. W gronie biegaczy nie mogło zabraknąć przedstawicieli kadry i studentów Akademii Policji w Szczytnie, którzy z uśmiechem na ustach pokonali łącznie 606 kilometrów.

Organizatorem wydarzenia sportowego o tak szczytnym celu był Klub Biegacza Jurund Szczytno. W biegu wystartowało 651 uczestników, dzięki mobilizacji których udało się zebrać aż 28 919,07 zł, które przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Grzegorza Przybyłowskiego zmagającego się z nowotworem.

W gronie uczestników, obok przyjaciół, znajomych i rodziny Grzegorza oraz mieszkańców Szczytna, znaleźli się policjanci z całej Polski, uczący się w Akademii Policji w Szczytnie, którzy w geście solidarności bezinteresownie zareagowali na apel o wsparcie człowieka w potrzebie.

Na szczególne gratulacje zasługuje Cezary Zbrzeźny, pracownik Działu Zaopatrzenia i Transportu Akademii Policji w Szczytnie, który zwyciężył bieg, pokonując łącznie 106 kilometrów. Ogromną determinacją wykazał się również post. Aleksander Kamiński – student 1. roku kierunku Nauka o Policji, który uplasował się na 3. miejscu z wynikiem 77,5 km. Blisko medalisty byli koledzy – post. Karol Konieczny i post. Konrad Lewusz, którzy pokonali kolejno 72,75 i 69,50 km. Wśród studentek najlepszą okazała się być post. Karolina Przygońska, która przebiegła ponad 29 km.

Na ręce organizatorów pragniemy przekazać serdecznie podziękowania za możliwość uczestnictwa w tak profesjonalnie zorganizowanym biegu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za Wasze przepełnione dobrocią serca!

Nasi reprezentanci nie zwalniają tempa, deklarując udział w charytatywnym biegu 2-godzinnym, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie oraz Miasto Szczytno, który odbędzie się 26 października 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Śląskiej 10 w Szczytnie. To kolejna sportowa inicjatywa na rzecz Grzegorza Przybyłowskiego. Do zobaczenia na starcie!

Tekst: podinsp. Małgorzata Ciesielska DD APwSz
Korekta: SKS APwSz