Herb Polski

W dniach od 15 do 17 stycznia 2025 roku w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się coroczna zaplanowana narada służbowa kadry kierowniczej Policji na czele z nadinsp. Markiem Boroniem – Komendantem Głównym Policji. Była ona okazją do podsumowania najważniejszych obszarów funkcjonowania polskiej Policji oraz wskazania strategicznych kierunków dalszej działalności.

W wydarzeniu wzięli udział: Pan Tomasz Siemoniak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Czesław Mroczek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pani Agata Furgała – Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przedsięwzięcie otworzył nadinsp. Marek Boroń – Komendant Główny Policji, który na ręce kadry kierowniczej złożył podziękowania za zaangażowanie funkcjonariuszy w realizowane zadania. Wspólnie ze swoimi zastępcami: nadinsp. Romanem Kusterem, nadinsp. dr. Rafałem Kochańczykiem i nadinsp. dr. Tomaszem Michułką szczegółowo podsumował działalność polskiej Policji w ubiegłym roku i omówił szczegółowe kierunki rozwoju formacji na przyszłe lata.

Drugiego dnia narady Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Tomasz Siemoniak, zwrócił w swoim wystąpieniu uwagę na priorytety w obszarze spraw wewnętrznych w związku z polską prezydencją w UE, wśród których wyróżnił: walkę z przestępczością międzynarodową, ochronę ludności i obronę cywilną oraz walkę z nielegalną migracją. Podkreślił także zmiany w zakresie regulacji ułatwiających powroty i przyjęcia absolwentów klas mundurowych.

Kontynuujemy zakupy dla polskiej Policji. Te decyzje przynoszą rezultaty – wskazał szef resortu. Nadmienił, że ministerstwo przygotowuje nowy plan modernizacji dla formacji, który będzie obowiązywał od 2026 roku.

W zakresie właściwości merytorycznej swoje wystąpienia przedstawili: nadinsp. Adam Cieślak – Komendant CBZC, nadinsp. Cezary Luba – Komendant CBŚP, insp. Mariusz Krakowski – Komendant BSWP, insp. Ireneusz Sieńko – Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, insp. Sylwia Majewska-Mazepa – Dyrektor Biura Koordynacji Postępowań Kwalifikacyjnych i Szkolenia Policji KGP, insp. w st. sp. Grzegorz Jach – Pełnomocnik KGP ds. Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa, insp. Katarzyna Nowak – Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP oraz insp. Dorota Przypolska – Dyrektor Biura Kontroli KGP. Na końcu głos zabrali również przewodniczący związków zawodowych, zwracając szczególną uwagę na aktualne potrzeby funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Niespodziewanym elementem wydarzenia było wręczenie przez nadinsp. Marka Boronia, Komendanta Głównego Policji, oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów na ręce 5 komendantów w uznaniu za szczególne osiągnięcia. Był to dowód uznania dla wszystkich policjantów, którzy przyczynili się do efektów pracy wyróżnionych jednostek, wśród których znalazły się: komendy powiatowe Policji w Przasnyszu, Gostyniu, Mińsku Mazowieckim i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Komenda Miejska Policji w Toruniu.

Zwieńczeniem wydarzenia była merytoryczna dyskusja kadry kierowniczej dotycząca wyzwań stojących przed polską Policją.

Nadinsp. Marek Boroń – Komendant Główny Policji podziękował insp. dr Agacie Malasińskiej-Nagórny – Komendantowi-Rektorowi Akademii Policji w Szczytnie za możliwość zorganizowania narady służbowej na terenie uczelni.


tekst: SKS APwSz
foto: Jacek Konieczny SKS APwSz, Adam Gewartowski SKS APwSz, podkom. Mariusz Mikulski ZKiIŚ ISK WBiNP APwSz