Policjanci, pracownicy naukowi, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i służb, a także młodzież i studenci rozmawiali o tym, z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w Internecie. Konferencja naukowa "Cyberprzestępczość jako nowe oblicze przestępczości" została zorganizowana przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
19 maja 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Br. Markiewicza w Jarosławiu odbyła się konferencja naukowa "Cyberprzestępczość jako nowe oblicze przestępczości". Organizatorami konferencji była jarosławska uczelnia, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie i Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.
W konferencji udział wzięli pracownicy naukowi, policjanci z Garnizonu Podkarpackiego, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, Żandarmerii Wojskowej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, samorządowcy, nauczyciele, pedagodzy, studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W imieniu organizatorów wszystkich zgromadzonych przywitała dr Tatiana Kożak-Siara, dyrektor Instytutu Ekonomi i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu.
W konferencji uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentowali kom. dr Tomasz Siemanowski, kom. dr Anna Zubrzycka i podkom. Sławomir Nosarzewski. W swoim wystąpieniu podkom. Sławomir Nosarzewski opowiadał o projekcie badawczym realizowanym przez WSPol w Szczytnie, dotyczącym przemocy rówieśniczej, czyli tzw. cyberbullingu.
Źródło: KWP w Rzeszowie\db