Herb Polski

17 maja 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie dr Agnieszka Górska – Dziekan Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie na Wydziale Zamiejscowym w Kętrzynie wygłosiła wykład otwarty pt. Problem uzależnień behawioralnych we współczesnym świecie. Podczas swojego wystąpienia wytłumaczyła uczestnikom m.in. czym są takie uzależnienia, jakie są ich symptomy, kogo dotyczą.

 

Dr Agnieszka Górska, jest Dziekanem Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie na Wydziale Zamiejscowym w Kętrzynie, wykładowcą akademickim, szkoleniowcem, specjalistą terapii uzależnień i współuzależnienia oraz współautorką programu profilaktycznego „Złapany w sieć” zatwierdzonego przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii. Zajmuje się tematami wychowania, resocjalizacji i profilaktyki uzależnień oraz niedostosowania społecznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Podczas wykładu którego adresatami byli studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dr Agnieszka Górska przybliżyła tematykę powstawania uzależnień behawioralnych.

Czym są uzależnienia behawioralne?

Uzależnienia behawioralne to uzależnienia niezwiązane z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Występują coraz częściej i dotyczą ludzi w każdym wieku. Związane są z sytuacją, gdy silna potrzeba wykonywania normalnej czynności np. pracy, jedzenia, zakupów czy korzystania z Internetu zaczyna przynosić szkody, a osoba wykonująca je przestaje kontrolować wykonywanie tej czynności i pomimo prób nie potrafi powstrzymać się od ich wykonywania.

mf/db