9 stycznia 2017 roku w auli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się odprawa podsumowująca 2016 rok, której przewodniczył insp. dr hab. Piotr Bogdalski – Komendant-Rektor. Oprócz kierownictwa Uczelni w spotkaniu udział wzięli: nadinsp. Andrzej Szymczyk – I Zastępca Komendanta Głównego Policji,  insp. Andrzej Zielonka – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Tomasz Michalczak – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie  oraz policjanci i pracownicy Uczelni.

Odprawę roczną rozpoczęło przemówienie Komendanta-Rektora. W słowach wstępu insp. dr hab. Piotr Bogdalski przywitał zaproszonych gości oraz pracowników Uczelni.

Następnie Komendant-Rektor podsumował działalność Wyższej Szkoły Policji w roku 2016, poruszając takie obszary jak: działalność dydaktyczna, działalność naukowo-badawcza, finanse oraz logistyka.
Insp. dr hab. Piotr Bogdalski, korzystając z obecności I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, przedstawił również propozycje zmian w obowiązujących przepisach, które pozwoliłyby Uczelni na dalszy, efektywny rozwój.

W kolejnej części narady głos zabrali dyrektorzy instytutów WSPol, którzy podsumowali działalność kierowanych przez nich jednostek organizacyjnych, uwzględniając m.in. rozwój naukowy oraz osiągnięcia podległych pracowników, podjęte w 2016 r. inicjatywy, zrealizowane projekty, a także zmiany w ofercie edukacyjnej Uczelni.

Następnie głos zabrała Pani Kierownik Studium Edukacji Językowej WA, która omówiła uczestnictwo lektorów WSPol w zespole powołanym przez Ministra SWiA w celu stworzenia formuły egzaminu resortowego z języków obcych w MSWiA.

Obecny na odprawie rocznej nadinsp. Andrzej Szymczyk – I Zastępca Komendanta Głównego Policji podziękował pracownikom Uczelni za ich zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji polskich policjantów, a także za kształcenie od podstaw nowych adeptów policyjnego rzemiosła. I Zastępca Komendanta Głównego Policji omówił również priorytety KGP na najbliższy rok dotyczące m.in. zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem oraz podniesienia skuteczności działań Policji w identyfikacji i zwalczaniu największych współczesnych zagrożeń, w tym cyberprzestępczości.

Na zakończenie odprawy głos ponownie zabrał Komendant-Rektor, który podziękował I Zastępcy KGP za jego obecność oraz za przekazanie wiedzy dotyczącej działalności polskiej Policji. Insp. dr hab. Piotr Bogdalski podziękował również funkcjonariuszom i pracownikom Uczelni za ich zaangażowanie, które pozwoliło WSPol na osiągniecie dobrych efektów w 2016 roku. Komendant-Rektor podkreślił, że nie byłoby to możliwe bez pomocy nauczycieli stowarzyszonych – policjantów z innych jednostek organizacyjnych Policji.

Opr. D. Bruski
Zdjęcia: T. Muraszko