Herb Polski

135 policjantek i policjantów rozpoczęło w murach Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pierwsze, najważniejsze w karierze zawodowej szkolenie. Przed nimi 7 miesięcy wytężonej pracy. Przez ten czas funkcjonariusze pod okiem doświadczonej kadry Uczelni zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im rozpocząć służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.    

11 stycznia 2017  r. na długo pozostanie w pamięci funkcjonariuszy, którzy nie tak dawno – po raz pierwszy – założyli policyjny mundur. W ich życiu zmieni się teraz wiele. Swój czas zawodowy, a czasem prywatny poświęcą szczytnemu celowi – służbie obywatelom.

W zainaugurowanej – pierwszej w tym roku – edycji szkolenia zawodowego podstawowego udział wzięło 135 policjantek i policjantów skierowanych przez Komendy Wojewódzkie Policji w Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie oraz Wrocławiu.

Funkcjonariuszy, którzy przeszli pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji do służby w Policji, na uroczystości otwarcia kursu, w imieniu kierownictwa oraz kadry i środowiska akademickiego powitał  nadkom. dr Jarosław Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Następnie  wykład inauguracyjny na temat etyki zawodowej policjanta oraz znaczenia praw i wolności człowieka w codziennej służbie wygłosił podkom. Wojciech Bilewicz – Pełnomocnik Komendanta-Rektora WSPol ds. Ochrony Praw Człowieka

Szkolenie zawodowe podstawowe

Celem szkolenia jest przygotowanie funkcjonariuszy do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym – na stanowiskach w służbie prewencyjnej, komórkach patrolowo-interwencyjnych oraz oddziałach prewencji Policji. W szkole „młodzi” policjanci oprócz nauki teorii oraz niezbędnych podstaw prawnych potrzebnych w codziennej służbie, będą również odbywali praktyki zawodowe w wybranych komendach Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.  

Opr. D. Bruski
Zdj. T. Muraszko