14 stycznia 2017 r. uczestnicy studiów podyplomowych „Wybrane aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym” zorganizowanych przez Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przystąpili do egzaminu kończącego ich wielomiesięczną naukę. Od 15 kwietnia 2016 r. 20 studentów pogłębiało i doskonaliło w Szczytnie wiedzę pod okiem wybitnych fachowców.
Uczestnikami studiów byli m.in. biegli sądowi z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, budowy pojazdów, Polskiego Związku Motorowego, osoby zajmujące się opiniowaniem szkód komunikacyjnych oraz przedsiębiorcy transportowi z Olsztyna, Szczytna, Warszawy, Grajewa, Gdańska i Grudziądza. Po dziesięciu miesiącach nauki nastąpił moment podsumowania zdobytej wiedzy — w Sali Senackiej WSPol rozpoczął się uroczysty egzamin. Pod czujnym okiem komisji egzaminacyjnej uczestnicy studiów odpowiadali na pytania związane z programem szkolenia. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu zdali go na wysokim poziomie, i jak zgodnie stwierdzili, zdobyta wiedza przyczyni się do wzrostu jakości wykonywanej przez nich pracy.
W imieniu Komendanta Rektora oraz Dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol, a także kadry i środowiska akademickiego Uczelni, za udział w studiach podziękował studentom oraz wręczył dyplomy nadkom. dr Jarosław Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W trakcie wystąpienia Dyrektor podkreślał bardzo ważną rolę tego typu przedsięwzięć w procesie kształtowania oraz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Zapowiedział także kolejne edycje studiów, zachęcając do udziału w nich przedstawicieli służb mundurowych.
Studia podyplomowe „Wybrane aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym”
Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych (pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich). O przyjęcie na studia podyplomowe w zakresie wybranych aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym mogą się ubiegać:
- funkcjonariusze i pracownicy Policji,
- funkcjonariusze i pracownicy innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa,
- pozostałe osoby: pracownicy administracji publicznej, osoby realizujące zadania związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zainteresowanych problematyka bezpieczeństwa wewnętrznego.
Opr. M. Petniunas