Herb Polski

Studentki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – Martyna Kosiorowska oraz Monika Sobocińska wzięły aktywny udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Polskie wampiry - fakty i mity". Członkinie Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych wystąpiły podczas panelu, którego przedmiotem były analizy wybranych polskich, głośnych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, wokół których narosły mity spowodowane nieprawdziwą prezentacją w mediach czy filmach.

W dniach 11 - 12 maja 2017 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt., Polskie wampiry – fakty i mity”. Przedsięwzięcie odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, natomiast zorganizowane zostało przez Katedrę Kryminalistyki oraz Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki UMK.

Była to kolejna odsłona interdyscyplinarnej konferencji zrzeszającej studentów z całej Polski zainteresowanych zagadnieniami procesowymi, w szczególności dowodowymi wraz z ich prezentacją w mediach, literaturze, filmach etc.

Uczestnikom przedsięwzięcia umożliwiono spotkanie z osobami zaangażowanymi w spektakularne procesy karne m.in. prof. dr hab. Ewą Gruzą czy dr. Józefem Gurgulem.

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie podczas wydarzenia reprezentowały członkinie Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych. Studentki Uczelni podczas konferencji, wygłosiły wspólnie przemówienie na temat „Karol Kot, legendarny „Wampir z Krakowa”.

Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Polskie wampiry - fakty i mity” studentki WSPol mogły nie tylko podzielić się swoją wiedzą z innymi uczestnikami, ale również zdobyć nowe doświadczenia.

mk/db

Zdjęcia: J. Kruszyński (UMK)