Herb Polski

W dniu 24 maja 2017 r. kom. Konrad Kordalewski oraz studenci WSPol w Szczytnie zaprezentowali dzieciom i młodzieży najnowsze wyniki badań dotyczące zjawiska cyberprzemocy i mowy nienawiści.


Spotkanie z uczniami zrealizowane w ramach zadania badawczego pn. „Ewolucja hejterskiej mowy nienawiści w cyberbullying jako rzeczywiste zagrożenie bezpieczeństwa młodzieży i małoletnich użytkowników Internetu” odbyło się zarówno w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie, jak i w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Sobieskiego w Szczytnie. Zarówno uczniowie, jak i kadra pedagogiczna mieli możliwość bliżej poznać zjawisko cyberbullyingu,  który jest wyjątkowo dotkliwy, ponieważ najczęściej ma charakter anonimowy, a agresja w sieci dosięga dzieci i młodzież również w domach i szkołach. Dziś wielu młodych ludzi zastąpiło Internetem nie tylko książkę i telewizję, ale także kontakty towarzyskie, a wymianę poglądów i wrażeń przeniosło w świat wirtualny. To powoduje, że wirtualna agresja przenika w obszary, w których małoletni oczekują azylu i bezpieczeństwa. W czasach szybkiego rozwoju technologii, większość dzieci ma nieograniczony dostęp do komputerów i telefonów komórkowych, a tym samym zjawisko to nabiera coraz większych rozmiarów i dotyka coraz większą liczbę dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest, aby informować zarówno młodych ludzi o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w wirtualnej rzeczywistości, jak i edukować ich rodziców i wychowawców.


Opr. K. Kordalewski
/J. Sikora

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl