13 czerwca 2017r. podkom. Marcin Bogdański oraz asp. Łukasz Mamiński – Instruktorzy Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przeprowadzili zajęcia z zakresu taktyki i technik interwencji, podczas warsztatów zorganizowanych przez Zespół ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie.

W przedsięwzięciu brali udział policyjni instruktorzy z garnizonu warmińsko–mazurskiego. Głównym celem warsztatów było doskonalenie umiejętności oraz uzupełnienie i utrwalenie dotychczas opanowanej wiedzy związanej z problematyką skutecznego i właściwego przeprowadzania interwencji policyjnych.
Policjanci z Zespołu ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie do współpracy w realizacji szkolenia zaprosili instruktorów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wspólne przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki zawartemu w 2014 roku porozumieniu o współpracy pomiędzy KWP w Olsztynie i WSPol w Szczytnie, a przede wszystkim dzięki przychylności Komendanta-Rektora WSPol mł. insp. dr. Marka Fałdowskiego.
Bogata wiedza praktyczna oraz posiadane umiejętności instruktorów KWP w Olsztynie i WSPol w Szczytnie pozwoliły na wszechstronne omówienie problematyki i zagadnień związanych z aktualnymi potrzebami związanymi z pełnioną służbą. Instruktorzy z WSPol w Szczytnie zaprezentowali nowe rozwiązania i sposoby skutecznego obezwładniania agresywnych osób.
Dodatkowo, przypominano tematykę z zakresu:

• transportowania osób z wykorzystaniem siły fizycznej,
  • obezwładniania napastników w trakcie napaści na funkcjonariusza,
  • stosowania kajdanek,
  • podnoszenia i transportowania osób z założonymi kajdankami,
  • sprawdzenia osoby pod kątem posiadania przez nią niebezpiecznych przedmiotów
  • użycie i zastosowanie pałki służbowej

Opr. Ł. Mamiński