W poniedziałek, 19 czerwca br., Komendant-Rektor Wyższej Szkole Policji w Szczytnie gościł prof. Mario Gaboury’ego – Dziekana Wydziału ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Nauk Kryminalistycznych Uniwersytetu w New Haven, USA. W spotkaniu udział wzięła ponadto mł. insp. dr Irmina Gołębiewska Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy naukowej pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Uniwersytetem w New Haven. W szczególności dotyczyło możliwości wymiany kadry naukowej obu ośrodków oraz uczestnictwa studentów WSPol w procesie kształcenia Uniwersytetu New Haven – w szczególności w zakresie zarządzania organizacjami publicznymi. Rozmowy obejmowały również możliwość włączenia kadry dydaktycznej oraz praktyków z USA w ofertę kształcenia Wyższej Szkoły Policji.

Uniwersytet w New Haven jest ośrodkiem, który od lat współpracuje z polską Policją. W 2016 roku prof. Mario Gaboury otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Policji. Zainteresowania naukowe prof. Gaboury’ego skupiają się m.in. wokół handlu ludźmi, wiktymologii, prawach ofiar oraz policji w ujęciu społecznym.

Podczas wizyty prof. Mario Gaboury zapoznał się z ofertą edukacyjną oraz infrastrukturą Wyższej Szkoły Policji.

Autor tekstu: K. Falarz
Autor zdjęć: T. Muraszko