W dniach 25 – 30 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przebywał w ramach  Programu ERASMUS+ Nikolay Nikolov – starszy instruktor taktyki policyjnej z Wydziału Taktyki Specjalnej Policji Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Sofii (Bułgaria).

Podczas pobytu gościa zorganizowano spotkanie z Prorektorem ds. studenckich, Koordynatorem Programu Erasmus+ oraz Kierownikiem Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie.

Nikolay Nikolov przeprowadził 8 godzin zajęć ze studentami WSPol z zakresu taktyk i technik interwencji oraz obserwował zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowców WSPol.

W dniu 28 czerwca 2017 r. zorganizowano prezentację nt. bułgarskiej Policji oraz Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Sofii przygotowaną przez gościa dla słuchaczy kursu języka angielskiego (poziom IV).

Stypendysta uczestniczył także w konsultacjach z pracownikami Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie.