W dniu 3 lipca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie 21 dzielnicowych z całej Polski rozpoczęło kolejną edycję kursu specjalistycznego dla dzielnicowych.

W trakcie kursu dzielnicowi będą zdobywali wiedzę oraz kształcili umiejętności i kompetencje z zakresu szerokiego spektrum  zadań i obowiązków służbowych jakie realizują w jednostkach terenowych Policji.

Program kursu obejmuje między innymi zajęcia z zakresu: organizacji służby dzielnicowego, strzelania, techniki i taktyki interwencji, udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także wybranych elementów prawa karnego, wykroczeń oraz prawa cywilnego i rodzinnego.

Policjanci będą szkolić się w naszej Uczelni przez cztery tygodnie. Kurs zakończy się egzaminem końcowym, sprawdzającym poziom zdobytej wiedzy i umiejętności.

Uroczystego otwarcia kursu w imieniu Komendanta-Rektora WSPol dokonał mł. insp. dr Piotr Łuka - Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie.