Dnia 11 września 2017 r. Uczelniana Komisja Wyborcza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie stwierdziła ważność przeprowadzonej procedury konkursowej na funkcję Prorektora ds. studiów WSPol w kadencji 2014-2018. Został nim mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński – nauczyciel akademicki pełniący służbę na stanowisku profesora nadzwyczajnego Zakładu Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem WBW Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W dniu 21 września 2017 r. odbyło się spotkanie podczas, którego insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie złożył osobiste gratulacje nowemu Prorektorowi. Jednocześnie podczas spotkania Komendant-Rektor WSPol przekazał najlepsze życzenia i gratulacje z okazji uzyskania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk prawnych w dyscyplinie prawo o specjalności kryminalistyka mł. insp. dr hab. Renacie Włodarczyk – adiunktowi Zakładu Kryminalistyki Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol.
Mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński jest absolwentem Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2003 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk wojskowych w Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie – tytuł rozprawy doktorskiej: Ekspercki system wspomagania dowodzenia operacjami policyjnymi w sytuacjach szczególnych. Tytuł doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie uzyskał w 2015 r. w Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Służbę w Policji pełni od 1991 roku. Jest profesorem nadzwyczajnym w Zakładzie Cyberbezpieczeństwa Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół cyberprzestępczości, dowodów cyfrowych i białego wywiadu. Jerzy Kosiński jest od 2003 roku biegłym z zakresu dowodów cyfrowych i kart płatniczych. Jest głównym pomysłodawcą i organizatorem organizowanej corocznie, od 1998 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, międzynarodowej konferencji naukowej „Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej”. Jest autorem
i współautorem wielu publikacji naukowych i wystąpień na konferencjach z zakresu cyberprzestępczości. Prowadził zajęcia dydaktyczne na wielu uczelniach polskich (m.in. AON, UW, AMW, UMK, SGH, ALK) oraz zagranicznych, m.in. w Chinach (w ramach UE-China Project), Armenii, Mołdawii, Bułgarii (w ramach Program współpracy policyjnej w ramach Partnerstwa Wschodniego 2015–2017). Uczestniczył i uczestniczy w międzynarodowych projektach naukowych dotyczących zwalczania cyberprzestępczości (m.in. CAMINO, TITANIUM).
Opr. JD