Reprezentacja Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych w dniach 14 - 16 maja 2018 r., wzięła udział w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Kół Naukowych Kryminalistyki w Kielcach.

Hasłem przewodnim Konferencji był Rozwój nauk penalnych z perspektywy badań młodych naukowców. Przedstawiciele WSPol przeprowadzili podczas Zjazdu warsztaty pt. „Czynności wykonywane przez technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia”. W trakcie warsztatów zaprezentowano wyposażenie walizki kryminalistycznej, niezbędne do przeprowadzania oględzin na miejscu zdarzenia, a także omówiono poszczególne grupy śladów oraz sposoby ich ujawniania i zabezpieczania. Uczestnicy zjazdu mieli m.in. możliwość samodzielnego ujawnienia śladu linii papilarnych, śladów protektora obuwia, wykonać odlew gipsowy porównawczego śladu traseologicznego, a także poćwiczyć daktyloskopowanie osoby.

Reprezentanci SKNK wygłosili referaty na następujące tematy:

• Rafał Kotapka – „Kryminalistyczne badania broni palnej”;
  • Paulina Łuszcz – „Prawidłowe postępowanie z kryminalistycznymi śladami biologicznymi na etapach: ujawniania, zabezpieczania i badań laboratoryjnych”;
  • Magdalena Koniewicz – „Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w wizualizacji śladów daktyloskopijnych – powszechny pęd do innowacyjności”;
  • Katarzyna Król – „Ślady biologiczne w kryminalistycznej praktyce”.

Przedstawiciele SKNK wrócili szczęśliwi, że mogli wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Kół Naukowych Kryminalistyki. Możliwość uczestniczenia we wspomnianym wydarzeniu, dała im sposobność do rozwinięcia naszej wiedzy z zakresu prawa, a także wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości. Gratulujemy organizatorom świetniej organizacji tego wydarzenia.

Opiekunem grupy studentów w czasie wyjazdu był wykładowca Zakładu Kryminalistyki Instytutu Służby Kryminalnej WSPol, podkom. Rafał Kotapka.

Tekst i zdjęcia: SKNK WSPol