Herb Polski

W dniach 13-18 maja 2018 r. przebywali w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie studenci z niemieckiej Akademii Policji Dolnej Saksonii w Nienburgu. Celem wizyty było zaprezentowanie bazy dydaktyczno-naukowej naszej Uczelni oraz wizyty w CSP w Legionowie, CSSG w Kętrzynie oraz KPP w Szczytnie.

Pierwszy dzień wizyty rozpoczął się od zapoznania z bazą naukowo-dydaktyczną WSPol. Po wspólnym zdjęciu studentom zaprezentowano Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze, strzelnicę oraz Bibliotekę. Ponadto tego dnia studenci z Niemiec mieli okazję integracji ze studentami WSPol poprzez udział w Juwenaliach organizowanych przez Zarząd Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W kolejnym dniu wizyty zorganizowany został wyjazd do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Młodzi funkcjonariusze z Niemiec przyglądali się zajęciom przygotowanym przez Zakład Ruchu Drogowego CSP w ramach kursu specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem szosowym, oznaczonego symbolem TJMS-2/18. Wzięli również udział, w charakterze obserwatorów, w przedsięwzięciu szkoleniowym z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem, które w tym dniu na terenie CSP realizowali żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Trzeci dzień pobytu studentów z Nienburga w WSPol to przede wszystkim wizyta w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Studenci zwiedzili pracownie dydaktyczne Zakładu Prawa i Kryminalistyki, pracownię z urządzeniem do prześwietlania bagażu, pracownię Kontroli Ruchu Granicznego, salę do technik interwencji oraz strzelnicę krytą. Ponadto tego samego dnia miało miejsce zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży co było połączeniem zabawy i edukacji.

Ostatni dzień wizyty rozpoczął się od spotkania z Kierownictwem WSPol. W imieniu Komendanta-Rektora ze studentami spotkał się podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk – Zastępca Komendanta-Prorektor. Ponadto młodzi funkcjonariusze odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Szczytnie oraz wzięli udział w wykładzie nt. „Szkolenie policyjnych misji pokojowych w Polsce i zastosowanie do tego tzw. Poważnych gier (online)” prowadzonym przez dr Walentynę Trzcińską nauczyciela akademickiego WSPol.

   

 

W.Nowak/CSP w Legionowie/CSSG w Kętrzynie