Herb Polski


W Centrum Nauki Kopernik odbyło się spotkanie szefa resortu nauki z rektorami uczelni publicznych. Tematem przewodnim rozmów była przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce oraz wyzwania, jakie stawia przed środowiskiem akademickim współczesna nauka oraz zmieniające się potrzeby społeczeństwa. W wydarzeniu udział wzięła insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie.

W dniach 24-26 września 2024 roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zorganizowała IV Ogólnopolską Konferencję Hyde Park Naukowy 2024. Przedsięwzięcie skupiło wokół siebie interdyscyplinarny zespół lekarzy, przedstawicieli służb mundurowych oraz inżynierów z całego kraju. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.

24 września 2024 r. insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie, w imieniu Kierownictwa i Kadry Kierowniczej Uczelni, przekazała list gratulacyjny na ręce kom. Macieja Janickiego, który wracając ze służby podjął udaną resuscytację 85-letniej kobiety potrąconej na przejściu dla pieszych.

Za nami już pięć wykładów otwartych stanowiących płaszczyznę wymiany wiedzy i poglądów nt. metodologii prowadzenia badań w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie i nauki prawne pod nazwą Forum Metodologii Badań.

Przypominamy, że Forum jest przedsięwzięciem otwartym dla wszystkich osób chcących uczestniczyć w wymianie wiedzy, poglądów i opinii nt. metodologii badań ukierunkowanych na podnoszenie swojej wiedzy, umiejętności badawczych i kwalifikacji naukowych, szczególnie w procesie promocji naukowych

...

23 września 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Bezpieczeństwo dokumentów publicznych”. Konferencję objął patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Tomasz Siemoniak.

20 września 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie zakończyły się studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego. Wzięło w nich udział 33 uczestników ze służb podległych MSWiA.

20 września br. w Akademii Policji w Szczytnie odbył się egzamin końcowy Studiów Podyplomowych w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej. Po uzyskaniu wymaganych zaliczeń i zdaniu przewidzianych w programie kształcenia egzaminów z określonych przedmiotów uczestnicy studiów podyplomowych przystąpili do ustnego egzaminu końcowego.

22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu ustanowiony przez Komisję Europejską w 2000 roku. Dzień Bez Samochodu jest międzynarodową kampanią proekologiczną wieńczącą obchodzony w większości krajów europejskich Europejski Tydzień Mobilności, w trakcie którego prowadzone są działania ROADPOL Safety Days, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi

...

19 września 2024 r. w auli im. insp. P.P. dr. praw W.M. Sobolewskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego. Oficjalnego otwarcia dokonała Zastępca Komendanta-Prorektor Akademii Policji w Szczytnie, insp. dr Monika Porwisz. W szkoleniu udział weźmie 72 funkcjonariuszy.

W życiu nie liczy się to, co masz, ale to, ile dajesz innym… Akademia Policji w Szczytnie włączyła się w akcję zorganizowaną przez Miasto Szczytno, której celem była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych przez powódź. Zebrane przedmioty trafią do mieszkańców Prudnika i okolic.

W dniach od 1 do 13 września 2024 r. wykładowcy Akademii Policji w Szczytnie wzięli udział w szkoleniu realizowanym w ramach programu Erasmus+, które odbyło się na terenie Akademii Policji w Hamburgu.

18 września 2024 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie wraz z kadrą szkoły odwiedzili Akademię Policji w Szczytnie w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz infrastrukturą sportową i dydaktyczną.

16 września 2024 r. na placu Staszica w Pile odbyła się uroczysta zbiórka z okazji jubileuszu 70-lecia powołania Szkoły Policji w Pile. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli kadry polskiej Policji, w tym Zastępcę Komendanta Głównego Policji, insp. dr. Tomasza Michułkę. Obchody były objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Marka Boronia. W uroczystej zbiórce udział wzięła insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie.

W dniach 14-18 września 2024 w Ośrodku Wałpusz Akademii Policji w Szczytnie odbywało się doskonalenie zawodowe lokalne dla kadry kierowniczej Policji „Warsztat proaktywnego przełożonego”. Uczestnikami byli przełożeni różnych szczebli zarządzania Akademii Policji w Szczytnie.

Komisarz Marcin Rudnik na co dzień pełni służbę w Dziale Dowodzenia Akademii Policji w Szczytnie. Poza służbą jego pasją jest kettlebell. Mówiąc pokrótce, to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem.

W dniach 12-13 września 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się XIV edycja seminarium naukowo-praktycznego pn. Współpraca Policji, zakładów ubezpieczeń i innych instytucji rynku ubezpieczeniowego w zakresie zapobiegania, ujawniania oraz zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej.

Słuchacze, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Akademii Policji w Szczytnie po raz kolejny oddali cenny dar swego życia w ramach akcji honorowego oddawania krwi

7 września 2024 r. w Ośrodku Sportów Wodnych AZS Zegrze Południowe odbyły się Regaty o Puchar Komendanta Stołecznego Policji w klasie „Omega”. Na starcie pojawiło się 11 załóg z całego kraju. Na trzeciej lokacie zawodów uplasowała się drużyna, w skład której wchodziła sierż. Martyna Kielar – studentka 2. roku studiów I stopnia na kierunku „Nauka o Policji” w APwSz.

Jak co roku, 10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Został on ustanowiony w 2003 r. z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom (IASP). Jego głównymi celami są: zwiększenie świadomości społecznej o problemie samobójstw oraz wsparcie dla osób, u których pojawiają się myśli samobójcze. Z tej okazji Biblioteka Akademii Policji w Szczytnie przygotowała wystawę zasobów bibliotecznych poświęconych tematyce suicydologicznej.